'AA' All-State Baseball Teams - WBOY.com: Clarksburg, Morgantown: News, Sports, Weather

'AA' All-State Baseball Teams

Posted: Updated:

FIRST TEAM

Jordan Banks, Chapmanville, (pitcher)

Travis McKinney, Wyoming East (pitcher)

Jacob Muncy, River View (pitcher)

Tyler Holt, Berkeley Springs (pitcher)

Chase Alonso, Liberty-Harrison (catcher)

Ryan Harless, Wayne (infielder)

Andy Green, Philip Barbour (infielder)

Wyatt Adkins, Oak Hill (infielder)

Reno Jackson, Ritchie County (infielder)

Ryan Walton, Magnolia (outfielder)

Tyler Adkins, Wayne (outfielder)

Corey Bird, Herbert Hoover (outfielder) CAPTAIN

Kyle Elliott, Magnolia (utility)

Eric Roberts, Point Pleasant (utility)

Steven Barr, Oak Glen  (utility)

Ryder Bolin, Ritchie County (utility)

 

SECOND TEAM

Josh Davis, Liberty-Harrison (pitcher)

Tristan Fields, Herbert Hoover (pitcher)

Brandon Maynard, Wayne (pitcher)

Brad Fox, Bluefield (catcher)

Noah Frampton, Poca (infielder)

Derek Thornton, Wyoming East (infielder)

Jason Stouffer, Point Pleasant (infielder)

Zach Null, Sissonville (infielder)

Zach Mullins, Herbert Hoover (outfielder)

Hunter Warner, Petersburg (outfielder)

James Robertson, Westside (outfielder)

Donnie Robbins, Bluefield (utility)

Brandon Toler, Point Pleasant (utility) CAPTAIN

Corey Dishmon, Liberty-Raleigh (utility)

Leshon Benton, River View (utility)

Jared Spielman, Berkeley Springs (utility)

 

SPECIAL HONORABLE MENTION

Cam Cottrill, Poca

Zack Cassidy, Wayne

Jacob McDougal, Lincoln

Chance Price, Philip Barbour

Tyler Cox, Chapmanville

D.J. Burgess, Ritchie County

Vincent Haddox, Oak Glen

Jimmy Brogan, Clay County

Evan McClanahan, Poca

Quentin Corbitt, Roane County

Jeremy McGinnis, Independence

Forrest Spurlock, Scott

Chance Price, Philip-Barbour

Austin Toler, Point Pleasant

Joe Wilfong, Braxton County

Trevor Harman, Petersburg

Evan Thompson, Shady Spring

Alex Loar, Liberty-Harrison

Matthew Lough, Sherman

Dominic Walker, Sissonville

Zach Wright, Herbert Hoover

Justin Clemins, Mount View

Chris Hysell, Oak Hill

Zack Whitten, Wyoming East

 

HONORABLE MENTION

Zach Wise, Berkeley Springs

Jeff Hissom, Oak Glen

Jake Payne, Poca

Tanner Hanna, Magnolia

Tyler Collins, Chapmanville

Shayne Bamberger, Clay County

Marshall Meadows, Shady Spring

Jeffrey Walkup, Sherman

J.R. Harper, Westside

Christian Hedinger, Wyoming East

Cole Smith, Frankfort

Ryan Bishop, James Monroe

Jacob Staton, Mingo Central

Will Webster, PikeView

Devin Crews, Ravenswood

Tyler Copley, Tolsia

Evan Davis, Tyler Consolidated

Briceson Huffman, Summers County

Todd Brown, Webster County

Ryan Duke, Weir

Drew Musgrove, Grafton

Jamison Jones, Keyser